AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 16 Kasim 2018 Cuma 08:05
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLE & KÖYLEREĞİTİM SAĞLIKESNAFLARIMIZ
GÖLHİSAR HAVA DURUMU
GÖLHİSAR
 
GÖLHİSAR 2. KİTAP FUARI AÇILDI
 
GÖLHİSAR 2. KİTAP FUARI AÇILDI
 
 

Burdur’un Gölhisar ilçesinde bu yıl 2’ncisi düzenlenen fuarda, bin 150 farklı türde olmak üzere toplam 200 bin kitap okuyucularla buluşuyor.

Gölhisar Kapalı Spor Salonu’nda yapılan fuarı, Gölhisar Kaymakamlığı, Gölhisar Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve bir yayınevi tarafından organize ediliyor. Geleneksel hale getirilmeye çalışılan Gölhisar Kitap Fuarı’na, özellikle öğrenciler ilgi gösteriyor.

 
bah 1333 12122013 250x187 GÖLHİSAR 2. KİTAP FUARI AÇILDI VİDEO HABER

Fuarın açılışını yaptıktan sonra BAH’a konuşan Gölhisar Kaymakamı Muhammet Yasin Kırcı, Gölhisar’ın eğitim ve kitap okuma seviyesiyle Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

Bu başarının somutlaşmış halinin, merkezi sistem sınav sonuçlarına bakıldığında görülebildiğini ifade eden Kırcı, “Bilen insan muteberdir. Kendini bilen, büyüklerini bilen, saygıyı, sevgiyi ve hürmeti bilen, kısacası iyilik, doğruluk, güzellik adına bilen insanlar, gençler yetiştirmek istiyoruz. Bunun de en önemli ve başlıca yolu, doğru yaşta doğru kitaplar okumaktan geçiyor” dedi.

Gölhisar’ın genç bir nüfus oranına sahip olduğunu anlatan Kırcı, ilçede yaklaşık 4 bin civarında ilk, orta ve lise düzeyinde, 2 bin civarında da yüksekokul düzeyinde öğrencinin bulunduğunu belirterek, “Toplam 6 bin öğrenci, nüfusumuzun yüzde 40’ının öğrencilerden oluştuğunu göstermektedir. Bu oran, Türkiye potansiyeli ve ortalamasının da üzerinde bir orandır. Dolayısıyla gençlerimizin yetişmesi noktasında, geleceğinin daha parlak, daha güzel olması noktasında, vicdan sahibi, karakterli bireylerin yetişmesi anlamında son derece önemsediğimiz bir organizasyon” diye konuştu.

bah 1338 12122013 250x187 GÖLHİSAR 2. KİTAP FUARI AÇILDI VİDEO HABER

Bu yılki Gölhisar Kitap Fuarının, geçen yıla göre daha kapsamlı olarak gerçekleştirildiğini anlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Karapınar, geçen yıl 100 bin kapasiteli, 816 çeşit kitap varken bu yıl 200 bin kapasiteli bin 150 çeşit kitabın fuarda yer aldığını söyledi.

Gölhisar’ın okuma standardının bulunduğuna dikkati çeken Karapınar, kültür ve eğitim kenti olan Gölhisar’ı bir kademe daha yukarıya çıkarmanın gayreti içerisinde olduklarına değindi.

Karapınar, “Buradaki tek amacımız, okuma standardını, okuma geleneğini, okuma davranışını, okuma kültürünü yaygınlaştırmak” dedi.

Organizasyonu gerçekleştiren yayıncı firmanın Ege Bölge sorumlusu Fuat Ataş, amaçlarının öğrencilere, tasarruflarla birlikte yardımlaşma ve paylaşma bilincini aşılamak olduğunu anlattı.

İlçede 5 bine yakın öğrenciye kumbara dağıtıldığını belirten Ataş, “Öğrenciler kumbaralarında tasarruflar yaptılar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı program dahilinde öğrenciler buraya gelerek kitaplar alabilecekler. Geçen yıl bu sayede ülke genelinde 1 milyon öğrenciye kitap ulaştırdık. Bu sene hedefimizi ikiye katlamayı düşünüyoruz. Böylece 200 ilçede 2 milyon öğrenciye kitapla buluşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Gölhisar Kitap Fuarı, 13 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

 
 
13 Aralık 2013 Cuma - 15:18
8965 Kere Okundu
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com